Obsah košíku: 0,- Kč
Uživatelské jméno
Heslo
Vánoční hra
Maxibalní kojeneckých mlék od 1098 Kč!

Ibalgin Gel drm.gel 1x100g

Ibalgin gel obsahuje léčivou látku ibuprofen, který působí protizánětlivě. Je vhodný pro léčení místních projevů revmatických i nerevmatických bolestivých stavů pohybového ústrojí. V postiženém místě tlumí zánět, snižuje otok a potlačuje bolest. Čtěte pozorně příbalový leták.

Léčivý přípravek
Detailní obrázek
Kód zboží: 8594739204980
ATC skupina: M02AA13
Farmakoterapeutická skupina: Nesteroidní protizánětlivá léčiva k lokální aplikaci - Ibuprofen
Výrobce:
Kód SUKL:
0155051
Dostupnost:
skladem
Distribuce:
Pondělí 18.12.2017
Běžná cena:
160 Kč
Cena s DPH:
115 Kč (105 Kč bez DPH)
Ušetříte
45 Kč (28%)
Kusů:


Popis
Alternativy
Příbalový leták
Hodnocení
IBALGIN gel
(Ibuprofenum)
gel

Držitel rozhodnutí o registraci a výrobce

Zentiva,  k. s., Praha, Česká republika

Složení

Ibuprofenum 2,5 g v 50 g gelu  nebo 5 g ve 100 g  gelu (tj. 5%)
Gelový základ: Hyetelóza, propylenglykol, isopropylalkohol, etanol 96 %, trolamin, čištěná voda

Indikační skupina

Antirevmatikum, antiflogistikum, analgetikum (k tlumení zánětu a bolesti)

Charakteristika

Ibalgin gel obsahuje léčivou látku ibuprofen, který působí protizánětlivě. Je vhodný pro léčení místních projevů revmatických i nerevmatických bolestivých stavů pohybového ústrojí. V postiženém místě tlumí zánět, snižuje otok a potlačuje bolest.
Používání gelu je vhodné i při celkové léčbě tabletami s obsahem ibuprofenu.

Indikace
Ibalgin gel mohou používat dospělí a mladiství od 12 let k místní léčbě zánětů kloubních pouzder, zánětů šlach a svalových úponů, k místní léčbě při revmatických onemocněních, při bolestivých stavech při degenerativních onemocněních kloubů, při povrchních žilních onemocněních, k léčbě poúrazových stavů a následků sportovních úrazů jako jsou otoky, zhmoždění, podvrtnutí kloubu, poranění měkkých částí kloubů.
Při zánětlivých revmatických a žilních onemocněních se o vhodnosti použití přípravku Ibalgin gel poraďte s lékařem.

Kontraindikace

Ibalgin gel nesmějí používat pacienti s přecitlivělostí na ibuprofen nebo na některou jinou složku přípravku a dále pacienti, kteří měli astmatický záchvat, kopřivku nebo alergickou rýmu po užívání kyseliny acetylsalicylové nebo některých protizánětlivých léčiv. Přípravek se nesmí používat na otevřené rány a sliznice, do očí a na pokožku postiženou vyrážkou nebo ekzémem.
V první a druhé třetině těhotenství a při kojení lze přípravek používat pouze na doporučení lékaře. V posledních třech měsících těhotenství se přípravek nepoužívá. V době kojení lze gel na doporučení lékaře použít krátkodobě na malé plochy.

Nežádoucí účinky

Během léčby může ojediněle dojít k projevům přecitlivělosti na některou složku přípravku, která se může projevit zduřením a zčervenáním kůže, pocity pálení nebo svědění, někdy i výsevy drobných pupínků. Velmi vzácně se mohou objevit jiné projevy přecitlivělosti (dýchací obtíže).
Při výskytu těchto nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí léčbu přerušte a ihned se poraďte s lékařem.

Interakce
Užíváte-li jiné léky, a to na lékařský předpis i bez něj, poraďte se o vhodnosti současného používání přípravku Ibalgin gel s lékařem a bez porady s ním ho nepoužívejte. Bez porady s lékařem nepoužívejte pro Vaše onemocnění současně s tímto gelem jiné volně prodejné léky pro místní používání.
Při předepisování jiných léků upozorněte lékaře, že používáte Ibalgin gel.

Dávkování a způsob použití

Pokud lékař neurčí jinak, dospělí a mladiství od 12 let si na postižené místo 3-4krát denně v časových odstupech 3 - 4 hodin nanášejí 4-10 cm dlouhý proužek gelu, který si lehce vtírají. Potřebné množství gelu závisí na velikosti postižené plochy.

Upozornění

Pokud při poraněních nedojde do 3 dnů k ústupu obtíží nebo naopak dojde ke zhoršení či se projeví nežádoucí účinky léku, přerušte léčbu a obraťte se na lékaře. Bez porady s lékařem nepoužívejte přípravek déle než 14 dní.
Při zánětlivých revmatických a žilních onemocněních se o délce léčby přípravkem Ibalgin gel poraďte s lékařem. Pokud lékař neurčí jinak, Ibalgin gel se při těchto onemocněních používá většinou po dobu 2-3 týdnů.
Přípravek nesmí být nanášen na otevřené rány nebo sliznice a do očí. Po nanesení gelu si umyjte ruce, pokud ošetřovaná místa nejsou právě na rukách.
Při náhodném požití přípravku dítětem může dojít k nevolnosti a zvracení. Je vhodné zvracení podpořit nebo vyvolat.

Uchovávání
Při teplotě do 25°C.
Varování
Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

Balení

50 g a 100 g gelu

Datum poslední revize
15.7.2009


Zobrazit celý popis ▼
Skrýt celý popis ▲

hodnotit
Hodnocení:




Před použitím pečlivě přečtěte příbalový leták. V případě jakýchkoliv otázek nebo nejasností se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem.

Příbalový leták je součástí balení každého přípravku.

Změna sortimentu a cen vyhrazena.

Obrázek produktu je ilustrační a může se odlišovat od skutečnosti.
Logo pro zásilkový výdej léčivých přípravků